1intclub (1intclub) wrote,
1intclub
1intclub

Хорошая подборка о свободе видеосъемки чиновников

Свобода видеосъемки - тема, которой многие журналисты и блогеры занимались давно. Начиная с торговых залов супермаркетов, продолжая ГАИшниками на дорогах и ППС, заканчивая чиновниками в их кабинетах. Даже бывший начальник криминальной милиции Горловки Герман Приступа, который к своей чести потом пытался не дать террористам захватить здание Горловского УВД и оборонял его насколько мог, и тот, к сожалению, успел вымазаться в истории с душком, когда в здании отдела милиции отнял у гражданина видеокамеру.
Мы давно знаем, что любой гражданин при общении с чиновником имеет право фиксировать это общение на видео. Но часто чиновники, даже зная это, противодействуют реализации законных прав. Так недавно случилось и в Славянске, после чего начальник юридического отдела Славянского горисполкома официально сообщила, что граждане имеют на это право, если они не препятствуют нормальной деятельности представителя власти.
И несколько первоисточников:


 • Конституція України має найвищу юридичну силу, стаття 34 відповідно до якої всі громадяни України мають право вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію усно, письмово чи в інших спосіб на свій вибір.

 • Закон України « Про інформацію» стаття 7, де зазначено ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм та джерел одержання інформації.

 • Цивільний кодекс України стаття 302, де зазначено що фізична особа має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію.

 • Якщо ви журналіст: Закон « Про друковані засоби масової інформації ( преса) в Україні» стаття 26, – журналіст має право відкрито проводити запис, зокрема із застосуванням будь – яких технічних засобів. – Закон « Про інформацію» – журналіст має право робити аудіо і відеозаписи із застосуванням необхідних технічних засобів.

Посадові особи посилаються на ст. 307 Цивільного кодексу України, АЛЕ! ОРГАНИ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ, МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ, ПУО ДЕРЖАВНОЇ ТА КОМУНАЛЬНОЇ ФОРМИ ВЛАСНОСТІ ПРАЦЮЮТЬ ПУБЛІЧНО, тобто здійснювати фото/відео фіксацію виконання ними своїх функцій у робочий час НЕ ПОТРЕБУЄ ДОЗВОЛУ ВЗАГАЛІ - тільки інформування про здійснення фіксації.

 • Стаття 307. Захист інтересів фізичної особи при проведенні фото-, кіно-, теле- та відеозйомок 1. Фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру. 2. Фізична особа, яка погодилася на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, може вимагати припинення їх публічного показу в тій частині, яка стосується її особистого життя. Витрати, пов'язані з демонтажем виставки чи запису, відшкодовуються цією фізичною особою. 3. Знімання фізичної особи на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, в тому числі таємне, без згоди особи може бути проведене лише у випадках, встановлених законом.

 • Стаття 308.3. Фотографія може бути розповсюджена без дозволу фізичної особи, яка зображена на ній, якщо це викликано необхідністю захисту її ігтересів або інтересів інших осіб.


Tags: #видео
Subscribe

Recent Posts from This Journal

Buy for 10 tokens
***
...
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments